Menu
HomeOddeleniaOddelenie chirurgie vrátane JIS

Oddelenie chirurgie vrátane JIS (súhrn)

CHARAKTERISTIKA A ZAMERANIE PRACOVISKA

Chirurgická činnosť nespočíva len v samotnej realizácii operačných výkonov, ale jej neoddeliteľnou súčasťou je diagnostika, určenie indikácie k operácii, predoperačná príprava, komplexná poop.starostlivosť. 

Rozsah liečebných možností:

-akútne výkony: appendectómia,plastika incarcerovaných hernií,črevná nepriechodnosť,nepriechodnosti žlčových ciest,laparotómie pre ťažké formy pancreatitíd,operácie perforovaných vredov,embolectómie z periférnych ciev,operácie pre nádorové ochorenia čriev,kože a prsníkov.

-plánované operačné výkony: dominuje miniinvazívna chirurgia,laparoskopické operácie žlníka,appendectómiea operácie slabinových prietrží. Ostatné typy operácií klasickým chirurgickým spôsobom, s prioritným postavením riešenia operácií trávaceho traktu. Operácie prsníkov pre nezhubné a zhubné nádory,oprácie konečníka. Endoskopická liečba krvácaní do hornej časti tráviaceho traktu,ktorú vykonáva certifikovaný lekár.

Na oddelení chirurgie sa mimo horeuvedených operačných výkonov realizujú aj operačné výkony z iných chirurgických oblastí, disciplín medzinými cievnej chirurgie a urológie.

V rámci oddelenia chirurgie vykonáva cievny chirurg operácie tepenných nepriechodností bypassových operácií,oprácie krčových žíl na Dk a konštrukcie AV fistúl

Kontakt: Cievny chirurg: MUDr Švec Ján, telefón: 6379 616

Na operačných sálach sa realizujú aj osobitne hradené výkony a výkony v jednodňovej chirurgii. Zoznam výkonov najdete v časti jednodňová zdravotná starostlivosť v odbore chirurgia a a urológia.

V rámci oddelenia chirurgie ( na úrovni Jednodňovej zdravotnej starostlivosti) sa vykonáva pre oblasť "urológia" bežnú urologická operatíva (fimóza,frenulum breve hydrokéla testis,cysta nadsemeníka,orchiectómia,kondylomat na penise.Urológ: MUDr  Ladislav Macko, telefónny kontakt: 6379 619.Operačná sála chir.oddje umiestnená na o podlaží lôžkového pavilónu.Operačná sála je multifunkčným priestorom,kde prebiehajú operačné úkony v čistom a sterilnom prostredí.

OŠETROVACIE JEDNOTKY

Ošetrovacia jednotka – Nemocničné oddelenie:

Oddelenie chirurgie je umiestnené na 0 poschodí lôžkového pavilónu. Je to ošetrovacia jednotka rozdelená na 2 úseky, muži a ženy, 10 (3 lôžkových) s 30 lôžkami s vlastným sociálnym zariadením. K dispozícii je 1 nadštandardná izba s 1 lôžkom, s vlastným sociálnym zariadením a TV prijímačom. Nadštandardná izba je za poplatok, o ktorom je pacient dopredu oboznámený. Poplatok je v súlade s vypracovaným cenníkom NsP n.o. prevádzka Z.Z.: Levice.Súčasťou oddelenia chirurgie je aj aseptická operačná sála za účelom operatívy. Operačná sála je multifunkčným priestorom, kde prebiehajú operačné úkony v čistom a sterilnom prostredí. Operuje sa každý deň podľa akútnosti stavov.
Kontaktné údaje:

Telefón (lekári):  036 6379 392, 394

Telefón (sestry): 036 6379 304

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Lokalizácia: 0 poschodie pavilónu lôžkovej časti nemocnice.

Na mape areálu označené číslom 1, písmeno C, strana  3.

Jednotka intenzívnej starostlivosti - JIS:

Súčasťou oddelenia je aj Jednotka intenzívnej starostlivosti,  táto je súčasťou oddelenia a nachádza sa 0 poschodí. Jednotku intenzívnej starostlivosti pri oddelení chirurgie tvoria 3 monitorované lôžka. Ošetrujúci personál poskytuje 24 hod.komplexnú špecializovanú intenzívnu starostlivosť pre pacientov s diagnózami vyžadúcimi operačné výkony, pre pacientov po operačných  výkonoch, zabezpečuje sledovanie rizikových pacientov, septických pacientov, pacientov s krvácaním do tráviaceho traktu (krvácanie zo žalúdka,dvanástnika a krvácanie z konečníka. Kontaktné údaje:

Telefón: 036 6379 303

               036 6379 304

Lokalizácia: 0 poschodie pavilónu lôžkovej časti nemocnice. Funkčne a organizačne súčasť oddelenia chirurgie

Na mape areálu označené číslom 1, písmeno C, strana  3.

ODBORNÉ AMBULANCIE A PRACOVISKÁ

Ambulancia chirurgie:
Ambulancia oddelenia chirurgie je súčasťou oddelenia chirurgie. Je špecializovanou ambulanciou chirurgie kde sa vykonávajú drobné chirurgické zákroky, necrectómie, kontroly po operáciách, preväzy a taktiež poradenská činnosť chirurgických a stomických pacientov. Od 15,00 sa táto amb.významnou mierou podieľa na 24 hod.zabezpečení pohotovostnej služby v rámci Centrálneho Príjmu.

Lekár:  lekár oddelenia chirurgie

Sestra: Mačuhová Katarína, stomická sestra

T elefón: 036 6379 183

Lokalizácia: Nachádza sa v budove lôžkovej časti nemocnice na -1 poschodí (v časti centrálny príjem).

Na mape areálu označené číslom 1, písmeno C, strana  3.

 

Pracovisko jednodňovej zdravotnej starostlivosti:

Vykonáva nasledovné osobitne hradené výkony a výkony pre jednodňovú starostlivosť:

Chirugické výkony

Chirurgické výkony nevyžadujúce hospitalizáciu

Urologické výkony
Realizácia bežnej urologickej operatívy (fimóza,frenulum breve hydrokéla testis,cysta nadsemeníka,orchiectómia,kondylomat na penise.
 

Kontaktné údaje:

Urológ: MUDr  Ladislav Macko

Lokalizácia: Prízemie pavilónu lôžkovej časti nemocnice. Vchod je z prednej časti budovy.

Na mape areálu označené číslom 1, písmeno C, strana  3.

 

 PERSONÁLNE OBSADENIE A KONTAKTY

Primár oddelenia:  

MUDr. Dušan Hic

Tel. kontakt: 036 6379 404

email: dusan.hic(@)nsplevice.sk

Zástupca primára:

MUDr. Peter Macho

Tel. kontakt: 036 6379 368

Vedúca sestra:

Sylvia Faragóová, Dipl. sestra

Tel. kontakt: 036 6379 153

email: chirurgia(@)nsplevice.sk

Lekári oddelenia: 

MUDr. Peter Macho

MUDr. Rostyslav Tryhuba

MUDr. Medhat Elnamnam

MUDr. Ján Medovarský

Oddelenie:

Telefón - lekári : 036 6379 394, 392
Telefón - sestry: 036 6379 304

 JIS:

 Telefón : 036 6379 173

NÁVŠTEVNÉ HODINY:

Deň Návštevné hodiny
Pondelok 14:0017:00
Utorok 14:0017:00
Streda 14:0017:00
Štvrtok 14:0017:00
Piatok 14:0017:00
Sobota 14:0017:00
Nedeľa 14:0017:00
Go to top